پرنده ایران اسلامی المپیک فوتبال فوتبالیست

پرنده: ایران اسلامی المپیک فوتبال فوتبالیست ورزشکاران اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی تعیین سن زیستی بدن با استفاده از هوش مصنوعی

پژوهشگران آمریکایی باور دارند می‌توان با استفاده از هوش مصنوعی، سن زیستی بدن را تعیین کرد.

تعیین سن زیستی بدن با استفاده از هوش مصنوعی

تعیین سن زیستی بدن با استفاده از هوش مصنوعی

عبارات مهم : زندگی

پژوهشگران آمریکایی باور دارند می توان با استفاده از هوش مصنوعی، سن زیستی بدن را تعیین کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، پژوهشی تازه نشان می دهد هوش مصنوعی می تواند با تشخیص سن سلولها و طراحی یک رژیم پزشکی مناسب، به افراد در داشتن زندگی طولانی تر کمک کند.

تعیین سن زیستی بدن با استفاده از هوش مصنوعی

دانشمندان، یک الگوریتم رایانه ای راحت و کم هزینه را طراحی کرده اند که می تواند افراد را در محاسبه سن زیستی ارزش یاری دهد و مشخص کند که آیا امکان دارد تغییرات مشخص در سبک زندگی و محصولات پزشکی، شانس داشتن زندگی طولانی و سالم را زیاد کردن دهد.

این فرمول که “هوش مصنوعی سن” (Aging.AI)نام دارد، نتیجه های دقیقی در مورد 130 هزار نفر بر مبنای گروه خونی ارزش ارائه داده است.

پژوهشگران آمریکایی باور دارند می‌توان با استفاده از هوش مصنوعی، سن زیستی بدن را تعیین کرد.

این پژوهش تازه که به سرپرستی شرکت هوش مصنوعی “اینسیلیکو مدیسین”( Insilico Medicine) انجام شد، نشان می دهد که هوش مصنوعی می تواند خطر مبتلا شدن به بیماری های مربوط به زیاد کردن سن، مانند سرطان و بیماری قلبی را تشخیص دهد.

دکتر “مورتن شی بای نودسن” (Morten Scheibye-Knudsen)، استاد دانشگاه “کپنهاگ” دانمارک گفت: هوش مصنوعی به قدری در تشخیص سن خوب است که گویی به تصویر شخصی نگاه می کنید تا سن او را حدس بزنید.

دانستن این توصیه مهم است که امکان دارد سن زیستی شخص یا ساعت درونی بدنش، با سن واقعی او تفاوت داشته باشد.

تعیین سن زیستی بدن با استفاده از هوش مصنوعی

برای مثال، ممکن است یک زن 65 ساله که سالم و فعال هست، از نظر فیزیولوژیکی بدنی شبیه به بدن یک زن 50 ساله داشته باشد؛ یعنی سن زیستی او 55 سال است.

این پژوهش که در مجله ” Gerontology: Biological Sciences” به چاپ رسید، فرمول هوش مصنوعی تشخیص سن را روی مجموعه ای از نمونه های خونی آزمایش کرد و نشان داد که این الگوریتم قادر است سن زیستی شخص را براساس نمونه خونی تشخیص دهد.

پژوهشگران آمریکایی باور دارند می‌توان با استفاده از هوش مصنوعی، سن زیستی بدن را تعیین کرد.

براساس این پژوهش، هر نمونه خونی به وسیله یک دکتر جهت پارامترهایی مانند سطح کلسترول و التهاب اندازه گیری شد.

همچنین این پژوهش نشان داد که اگر این الگوریتم، افراد را از نظر بیولوژیکی، جوان تر از سن واقعی ارزش نشان دهد، احتمال طول عمر آنها زیاد است.

تعیین سن زیستی بدن با استفاده از هوش مصنوعی

دکتر شی بای نودسن ادامه داد: طبیعتا ما اکنون هیچ نظری در مورد سن زیستی خود نداریم. البته در این مورد فرضیه ها و حدس هایی داریم ولی می دانیم که بزرگترین عامل خطر هنگامی است که وقت بیماری های مانند سرطان، زوال عقل و بیماری های قلبی عروقی فرا برسد.

به گفته پژوهشگران، این فرمول می تواند با سنجش سن زیستی قبل و بعد از درمان پزشکی، جهت ارزیابی تاثیر داروها و مراحل دیگر سلامتی فیزیکی عمومی از طریق اندازه گیری سن بیولوژیکی قبل و بعد از درمان استفاده شود.

فرمول هوش مصنوعی سن، بخشی از گرایش گسترده به استفاده از هوش مصنوعی در اصلاح پیامدهای سلامتی است.

شرکت آزمایش ژنتیک “AndMe23″، نخستین شرکتی است که کیت های آزمایش DNA تایید شده است به وسیله “سازمان غذا و دارو” (FDA)را که قادر به تشخیص خطرات گسترش بیماری هایی مانند اضافه وزن، دیابت و بیماری قلبی هست، می فروشد.

در این پژوهش، از مشتریان خواسته شد به مدت سه ماه، یک رژیم غذایی و ورزشی شخصی که با یک مدل آینده نگری کامل شده، انجام دهند.

به طور کلی، متخصصان جهت تعیین سن بیولوژیکی یک شخص، طول تلومرها (پایانه های محافظ کروموزوم ها) را بررسی می کنند. افرادی که تلومرهای بلندتری داشته باشند، زندگی طولانی تری خواهند داشت.

معمولا تلومرها با زیاد کردن سن، کوتاه می شوند ولی پژوهش ها نشان داده اند که عادات بد سلامتی مانند سیگار کشیدن، نوشیدن بیش از حد و کمبود فعالیت فیزیکی می تواند سرعت کوتاه شدن تلومرها را زیاد کردن دهد.

برخی افراد، صرف نظر از سبک زندگی شان، سریعتر پیر می شوند. محققان، در پژوهشی که در سال 2016 در مجله ” journal Ageing” به چاپ رسید، دریافتند که می توان ساعت زیستی بدن شخص را با تغییرات شیمیایی نامحسوسی که در بدن رخ می دهند، تعیین کرد.

پژوهشگران نشان دادند که ورزش و رژیم های غذایی حاوی آنتی اکسیدان و مواد معدنی می توانند روند پیری زیستی را کند سازند.

پژوهشی که در سال 2013 در مجله “Lancet Oncology” منتشر شد، نشان داد که ترکیب ورزش با رژیم غذایی حاوی میوه ها و سبزیجات زیاد و کربوهیدرات های تصفیه شده است کم می تواند موجب طول عمر یک فرد شود.

واژه های کلیدی: زندگی | بیماری | استفاده | هوش مصنوعی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs